Gminna Biblioteka Publiczna w Michałowie zaprasza dnia 28 czerwca 2009 r. na godzinę 16.00 na Festyn Rodzinny do Wrocieryża. Festyn uświetni koncert Krakowskiego Kwartetu Gitarowego w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Marcina we Wrocieryżu,wykonany na cześć Stanisława Szczepanowskiego.
Stanisław Szczepanowski urodził się 12 lipca 1811r. we Wrocieryżu województwie świętokrzyskim w rodzinie ekonoma zatrudnionego w miejscowym majątku dworskim. Po powstaniu listopadowym emigrował do Anglii. Najpierw żył w biedzie i ciężko pracował ( m.in. tłukł kamień na drodze), potem grając jeszcze słabo na gitarze, próbował udzielać lekcji gry na tym instrumencie Angielkom. Dopiero zetknięcie się z innym polskim gitarzystą na emigracji, Feliksem Horeckim i nauka gry u niego jak również kontynuacja edukacji u słynnego Hiszpana, Fernando Sora, spowodowały, że zaczął występować publicznie . Zaraz na początku podbił swą grą Francję i Hiszpanię, grał przed królową angielską i królową hiszpańską a w Paryżu wystąpił w słynnej sali Herza. Był ulubieńcem Adama Mickiewicza; wiele razy występował na jego spotkaniach poetycko- towarzyskich w Paryżu. Entuzjastycznie pisała o nim prasa zarówno zagraniczna jak i polska. Porywał i zachwycał swą grą. Pisano o nim, że grał fenomenalnie i wzruszał melodyjnością i śpiewnością. Pisano, że w jego ręku gitara brzmiała jak mała orkiestra, jak kilka gitar naraz. Występował także w Niemczech, we Włoszech, na Sardynii, w Szwajcarii, Rosji, w krajach naddunajskich, Turcji, a nawet w Kairze i Aleksandrii w Egipcie. W Polsce zagrał ogromną ilość koncertów zarówno w wielkich miastach jak i na prowincji. Wystąpił także w Kielcach, Miechowie, Busku, Jędrzejowie i Opatowie. Po powrocie do Polski zamieszkał we Lwowie . Zmarł dnia 16 września 1877 roku i został pochowany na cmentarzu Łuczakowskim. W bieżącym roku ukaże się na łamach „Ruchu Muzycznego” specjalny artykuł dotyczący tego słynnego muzyka, w którym m.in. zacytowane zostaną obszerne fragmenty pamiętników Kazimierza Girtlera, spokrewnionego ze Szczepanowskim poprzez swoją żonę, który szczegółowo opisał tę postać i podał pikantne szczegóły o charakterze towarzysko - obyczajowym z jego bujnego życiorysu. Natomiast jego zachowane utwory gitarowe wydało amerykańskie wydawnictwo „Orphee”.
L I P I E C 2009
Weekendowe spotkania „Poznaj mnie Poznaj siebie”
Lipiec to kolejny miesiąc realizacji projektu przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Michałowie Weekendowe spotkania „Poznaj mnie Poznaj siebie” będzie on realizowany pod hasłem „Cudze chwalicie swego nie znacie”
Tematem przewodnim miesiąca jest zapoznanie się z walorami przyrodniczymi swojego regionu i swoimi możliwościami
W ramach projektu zostaną zorganizowane spotkanie z filmem:
Warsztaty filmowe pod kierunkiem aktorki Magdaleny Waligórskiej 11.07.2009r o godz. 10:00 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Michałowie
Na warsztatach uczestnicy poznają krok po kroku mechanizm powstawania filmu, dowiedzą się jak powinien być napisany scenariusz filmowy, jak wyglądają przygotowania do produkcji. Główna cześć warsztatów to organizacja prawdziwego planu filmowego. Zajęcia kończą się wspólnym oglądaniem i omawianiem nakręconego materiału. Zajęcia adresowane są głównie do uczestników konkursu fotograficznego.
Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego i wręczenie nagród "Walory przyrodnicze i krajobrazowe naszej gminy 26.07.2009r o godz. 16:00 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Michałowie
Oficjalne wręczenie nagród odbędzie się 26.07.2009r zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Cele konkursu było zachęcenie mieszkańców gminy do rozwijania umiejętności dostrzegania walorów przyrodniczych najbliższego otoczenia, promowanie idei społecznej ochrony przyrody, odkrywanie miejsc przyrodniczo cennych. Wszyscy uczestnicy konkursu mogą uczestniczyć w warsztatach filmowych. W ramach konkursu przewidziano nagrody książkowe.
Zapraszamy wszystkich mieszkańców naszej gminy do uczestnictwa w lipcowych warsztatach filmowych. Szczegółowe informacje w Gminnej Bibliotece Publicznej w Michałowie.
C Z E R W I E C 2009
Weekendowe spotkania „Poznaj mnie Poznaj siebie”
Czerwiec to kolejny miesiąc realizacji projektu przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Michałowie Weekendowe spotkania „Poznaj mnie Poznaj siebie” będzie on realizowany pod hasłem „Rodzina”
Tematem przewodnim miesiąca jest wzmacnianie więzi rodzinnych, bliskości oraz poszanowania godności człowieka.
W ramach projektu zostaną zorganizowane spotkania:
Moi przodkowie – wykopaliska archeologiczne w gminie Michałów 21 czerwiec 2009r w Gminnej Bibliotece Publicznej w Michałowie
Korzenie gminy Michałów są bardzo bogate i sięgają epoki brązu i wczesnej epoki żelaza. W 1972 dokonano pierwszych odkryć archeologicznych na naszym terenie. Spotkanie będzie miało na celu kultywowanie historii i poznanie własnych korzeni. Uczestnicy spotkania dowiedzą się jak żyli nasi przodkowie i będą mogli podziwiać wystawę wykopalisk.
„Festyn rodzinny” 28.06.2009r we Wrocieryżu
Festyn ma na celu integrację środowiska lokalnego i wzmocnienie więzi rodzinnych. To czas w którym zarówno dzieci jak i dorośli znajdą coś dla siebie. Wyjątkową atrakcją będzie koncert Krakowskiego Kwartetu Gitarowego, który zaprezentuje utwory XIXwiecznego muzyka Stanisława Szczepanowskiego, urodzonego w 19811r we Wrocieryżu. Zacytowane zostaną obszerne fragmenty pamiętników Kazimierza Girtlera, spokrewnionego ze Szczepanowskim. Podczas festynu będą także, występy uczniowskie, śpiew, taniec, loteria fantowa, stoiska Kół Gospodyń Wiejskich, wystawy plastyczne i coś na przekąskę. Dla uczestników zostanie przygotowany poczęstunek z tradycyjnych regionalnych potraw.
Zapraszamy wszystkich mieszkańców naszej gminy do uczestnictwa w czerwcowych spotkaniach. Szczegółowe informacje w Gminnej Bibliotece Publicznej w Michałowie.
M A J 2009
Weekendowe spotkania „Poznaj mnie Poznaj siebie”
Maj to kolejny miesiąc realizacji projektu przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Michałowie Weekendowe spotkania „Poznaj mnie Poznaj siebie” będzie on realizowany pod hasłem „Moje miejsce”
Tematem przewodnim miesiąca jest integracja poprzez wspólne spędzanie czasu, zabawę i twórczą rywalizację oraz poznawanie własnego regionu.
W ramach projektu zostaną zorganizowane spotkania:
Dzień Strażaka 03.05.2009r w Pawłowicach
Strażak to funkcjonariusz państwowy na przestrzeni ostatnich stu lat w tym zawodzie zmieniło się wszystko. Spełniają dziś o wiele więcej funkcji niż kiedyś. W wielu miejscach przejeli funkcje służb miejskich, policji czy wojska. Muszą byż coraz lepiej wykształceni i coraz bardziej wszechstronni. Spotkanie przybliży mieszkańcom role strażaka w naszym społeczeństwie i jego funkcje, to doskonały wzór do naśladowania. Uroczystości obchodów dnia strażaka pozytywnie wpłyną na integrację społeczności lokalnej.
„Ponidzie mój region, moje miejsce” 24.05.2009r w Gminnej Bibliotece Publicznej w Michałowie
Spotkanie zwiększy wiedzę mieszkańców na temat naszej gminy jako części regionu Ponidzia. Celem spotkania jest poznanie cennych obiektów przyrodniczych i zabytków kultury naszego regionu, wzbogacenie poczucia biliskości i przywiązania do rodzinnych stron. Spotkanie pozwoli wykształcić wrażliwość mieszkańców na potrzeby ochrony przyrody i dziedzictwa kulturowego a także wyrabianie umiejętności poszukiwania wiadomości o własnym regionie. Zostanie zorganizowana wystawa promująca region Ponidzia.
Zapraszamy wszystkich mieszkańców naszej gminy do uczestnictwa w majowych spotkaniach. Szczegółowe informacje w Gminnej Bibliotece Publicznej w Michałowie.
K W I E C I E Ń 2009
Weekendowe spotkania „Poznaj mnie Poznaj siebie”
Kwiecień to kolejny miesiąc realizacji projektu przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Michałowie Weekendowe spotkania „Poznaj mnie Poznaj siebie” będzie on realizowany pod hasłem „Folklor a Pisanka Wielkanocna”
Tematem przewodnim miesiąca jest integracja poprzez wspólne spędzanie czasu, zabawę i twórczą rywalizację oraz poznawanie naszego regionu.
W ramach projektu zostanie zorganizowane spotkanie:
Pisanka Wielkanocna - 4 kwiecień godz. 17:00 w świetlicy w Zagajówku
Przypomnienie zwyczajów i tradycji Świąt Wielkanocnych w naszych rodzinach poprzez wspólne malowanie pisanek, ręczne wykonywanie ozdób wielkanocnych. Wspólna praca przy wykonywaniu palmy zbliży pokolenia, wypełni czas wolny dzieci, młodzieży i dorosłych. Podczas spotkani kobiety z KGW będą przekazywały dziedzictwo kulturowe regionu ( wykonywanie stroików świątecznych, pisanek wielkanocnych)
Konkurs na Palmę Wielkanocną- rozstrzygnięcię 5 kwiecień 2009r godz. 12:00 w Kościele w Górach, Michałowie i Wrocieryżu
Celem konkursu jest kształtowanie i rozwijanie zainteresowań dzieci i młodzieży tradycyjną kulturą ludową oraz plastyką obrzędową, upowszechnianie wiedzy na temat zwyczajów związanych z okresem świąt Wielkiej Nocy oraz rozwijanie umiejętności plastycznych. Palmy wykonane na konkurs powinny nawiązywać zarówno formą jak i surowcem do tradycyjnych palm wielkanocnych. Tradycyjnie palmy ( do 2 metra wysokie) wykonywane były z naturalnych surowców takich jak: trzcina pospolita, cis, „kocanki” - gałązki wierzbowe, brzoza, jałowiec,, pałka szerokolistna, skrzyp. Elementem uzupełniającym były także suszone i barwione kwiaty, wstążki i kwiaty wykonane z bibułki. Wręczenie nagród nastąpi 19 kwietnia 2009r w Gminnej Bibliotece Publicznej w Michałowie Następnym etapem będzie spotkanie:
Wielkanocny folklor – 19 kwietnia 2009r godz. 16:00 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Michałowie
Podczas spotkania nastąpi wręczenie nagród dla uczestników Konkursu na Palmę Wielkanocną. W spotkaniu będą uczestniczyć twórcy ludowi, których celem będzie przekazywanie tradycji regionalnych, folkloru. Spotkanie to pobudzi inicjatywę kulturalną mieszkańców poprzez podtrzymywanie i rozpowszechnianie tradycji ludowej. Spotkanie połączy w sobie wartości tradycji ludowej, Świąt Wielkanocnych i naszych lokalnych zwyczajów.
Zapraszamy wszystkich mieszkańców naszej gminy do uczestnictwa w kwietniowych spotkaniach. Szczegółowe informacje w Gminnej Bibliotece Publicznej w Michałowie.
M A R Z E C 2009
Weekendowe spotkania „Poznaj mnie Poznaj siebie”
Marzec to kolejny miesiąc realizacji projektu przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Michałowie Weekendowe spotkania „Poznaj mnie Poznaj siebie” będzie on realizowany pod hasłem „Reguły, obyczaje w codziennym życiu”
Tematem przewodnim miesiąca jest problemy współczesnej kobiety, jej rola w społeczeństwie na przestrzeni wieków.
W ramach projektu zostanie zorganizowane spotkanie:
„Kobieta wczoraj i dziś”- 8 marzec 2009 godz. 16:00 Gminna Biblioteka Publiczna w Michałowie
Międzynarodowy Dzień Kobiet jest obchodzony w wielu państwach całego świata. Tego dnia uznawane są zasługi wszystkich kobiet bez względu na podziały narodowościowe, etniczne, językowe, kulturowe, gospodarcze czy polityczne. Jest to okazja, by spojrzeć wstecz na zmagania i dokonania z przeszłości, a co ważniejsze, by spojrzeć w przyszłość i zwrócić uwagę na niewykorzystany potencjał oraz możliwości, jakie otwierają się przed następnymi pokoleniami kobiet
Celem spotkania jest ukazanie roli kobiety w kulturze polskiej, która ulega zmianie na przestrzeni wieków, kobietę jako płeć piękną i jej zadanie jako łącznika pokoleń. Problemy współczesnej kobiety, zmaganie z codziennym życiem. Spotkanie to pomoże kobietą w rozwiązaniu problemów związanych z rolą matki i żony.
Zapraszamy wszystkich mieszkańców naszej gminy do uczestnictwa w marcowych spotkaniach. Szczegółowe informacje w Gminnej Bibliotece Publicznej w Michałowie.
L U T Y 2009
Weekendowe spotkania „Poznaj mnie Poznaj siebie”
Luty to kolejny miesiąc realizacji projektu przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Michałowie Weekendowe spotkania „Poznaj mnie Poznaj siebie” będzie on realizowany pod hasłem „Zapusty - bezpieczny karnawał”
Tematem przewodnim miesiąca jest zintegrowanie wszystkich warstw społecznych poprzez wspólną rozmowę, taniec, biesiadowanie przy wspólnym stole.
W ramach projektu zostaną zorganizowane:
„Zapusty”- 7 luty 2009 Zespół Placówek Oświatowych w Węchadłowie
Po Świętach Bożego Narodzenia aż do Wielkiego Postu trwa okres karnawału, po staropolsku zwanego zapustami. Swoimi korzeniami sięga on starożytnej Grecji, w której obchodzono uroczystość zwaną Anthesteria, tzn. trzydniowe święto rozwijających się drzew, kwiatów, przebudzonej do nowego życia natury. Pierwsze wzmianki o karnawale polskim, pochodzą z XVII wieku. Wielkie uczty karnawałowe i bale maskowe zwane „redutami" odbywały się na dworach królewskich, w wielkopańskich rezydencjach, a także na szlacheckich dworach. Do ulubionych polskich rozrywek karnawałowych należały szlacheckie kuligi, czyli wielogodzinna sanna od dworu do dworu, przy dźwiękach muzyki i dzwonieniu janczarów. Tradycja zabaw karnawałowych przetrwała do naszych czasów. Wierni temu zwyczajowi pozostali m.in. mieszkańcy gminy Michałów (zarówno ci młodsi jak i starsi), którzy na zabawę czekali z dużą niecierpliwością. Celem uroczystości jest kształtowanie umiejętności, dobrej, wesołej i kulturalnej zabawy w grupie. Zachęcanie najmłodszych do brania udziału w konkursach i w tańcu, wywoływanie uczucia radości w związku z karnawałem i przebywaniem w grupie.
Kolejnym etapem będzie spotkanie:
Bezpieczna droga przez życie – 12 lutego 2009r w Gimnazjum w Michałowie oraz w Gimnazjum w Węchadłowie spotkanie poprowadzi pedagog J.Sołkiewicz
Słowo "uzależnienie" jednoznacznie kojarzy się z nadużywaniem alkoholu, narkotyków, różnego rodzaju leków czy papierosów. Jednak w dzisiejszym świecie coraz powszechniejszy są nowe rodzaje uzależnienia, który mogą dotknąć każdego z nas. Nawyki związane z wygodnym stylem życia zaczynają dominować wśród ludzkich zachowań. W szerokim kontekście do takich uzależnień zaliczamy nałogowe oglądanie telewizji, surfowanie po internecie oraz nadmierne jedzenie. Wszystkie te zaburzenia mogą być niebezpieczne, jeżeli wymkną się spod kontroli. Pragnienie posiadania tego, co jest trendy lub po prostu daje przyjemność, wprowadza uzależnione osoby w stan gorączkowego pędu do zdobycia upragnionej rzeczy, bez względu na koszty i konsekwencje. Celem spotkania będzie promocja zdrowia i profilaktyka uzależnień. Uczenie się podejmowania samodzielnych decyzji w sprawie używek i odmawiania w sytuacji nacisku grupowego. Dostarczenie wiedzy na temat uzależnień, zmiana stereotypowych sądów o ich działaniu. Uświadomienie wartości i sposobu prowadzenia zdrowego stylu życia.
Zapraszamy wszystkich mieszkańców naszej gminy do uczestnictwa w lutowych spotkaniach. Szczegółowe informacje w Gminnej Bibliotece Publicznej w Michałowie.
S T Y C Z E Ń 2009
Weekendowe spotkania „Poznaj mnie Poznaj siebie”
Styczeń to czwarty miesiąc realizacji projektu przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Michałowie Weekendowe spotkania „Poznaj mnie Poznaj siebie” będzie on realizowany po hasłem „Być razem”.
Tematem przewodnim miesiąca jest wzmacnianie więzi międzypokoleniowej, kształtowaniu trwałości uczuć, przekazywaniu tradycji rodzinnych, zwyczajów.
W ramach projektu zostanie zorganizowane spotkanie:
Moja religia a religia mojego sąsiada – 18 stycznia 2009r o godz. 16:00 spotkanie poprowadzi ks. Zbigniew Trzaskowski w Gminnej Bibliotece w Michałowie
Celem spotkania będzie wzmocnienie więzi i jedności wśród naszej społeczności niezależnie od wyznania, wymiana poglądów i akceptacja odrębności religijnej. Zostaną przedstawione podstawy wiary chrześcijańskiej ( w tym katolicyzm, prawosławie, protestantyzm), judaizmu, islamu, buddyzm.
Kolejnym etapem będzie spotkanie:
Babcia Dziadek i ja – 21-22 styczeń 2009r w Zespołach Placówek Oświatowych Michałów, Sędowice, Góry, Węchadłów
Babcia i Dziadek to najbliższe dzieciom osoby. Chcąc im podziękować za ich dobre serce, za ich cierpliwość organizujmy "Wielką uroczystość" - tylko dla nich. Celem głównym uroczystości jest wzmacnianie więzi emocjonalnej z rodziną, kształtowanie uczucia przywiązania i szacunku do osób starszych.
Program spotkań przewiduje:
-poczęstunek dla uczestników - oprawę muzyczną – występy -dobrze spędzony czas w miłej atmosferze -drobny upominek
Zapraszamy wszystkich mieszkańców naszej gminy do uczestnictwa w styczniowych spotkaniach. Szczegółowe informacje w Gminnej Bibliotece Publicznej w Michałowie.
G R U D Z I E Ń
Weekendowe spotkania „Poznaj mnie Poznaj siebie”
Grudzień to trzeci miesiąc realizacji projektu przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Michałowie Weekendowe spotkania „Poznaj mnie Poznaj siebie” będzie on realizowany po hasłem „Jest taki jeden dzień”.
Tematem przewodnim miesiąca będzie przybliżenie zwyczajów i tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. Wspólne ubieranie choinki, wykonanie stroików świątecznych, łamanie się opłatkiem oraz obdarowanie każdego uczestnika spotkania prezentem wręczonym przez Św. Mikołaja przyczyni się to do poprawienia relacji w społeczeństwie, wzajemnej integracji.
W ramach projektu zostaną zorganizowane:
„Mikołajki” – 6 grudnia 2008r w Gminnej Bibliotece Publicznej w Michałowie o godz. 16:00 oraz w Bibliotece Publicznej w Górach o godz. 16:00 Święty Mikołaj jest bardzo ważną postacią. Czy wyobrażacie sobie gwiazdkę bez Mikołaja? Oczywiście, że nie.
Już z pierwszym dniem adwentu odczuwamy bożonarodzeniową atmosferę. Przecież już niedługo mikołajki a potem gwiazdka i znów pod choinką prezenty od Mikołaja. Święty Mikołaj to baśniowa postać, w którą wierzą nie tylko dzieci.
Kolejnym etapem będzie spotkanie:
„Boże Narodzenie w tradycjach i zwyczajach” – 14 grudnia 2008r o godz. 17:00 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Michałowie, które poprowadzi Janina Skotnicka
Dla każdego z nas święta to czas szczególny. To nie tylko wspomnienie ważnego wydarzenia religijnego, ale także czas odpoczynku, spotkań z bliskimi i rodziną. Coraz częściej święta stają się ucieczką od codzienności, czasem wyciszenia i refleksji. W większości krajów o tradycji chrześcijańskiej zaczynają się one wieczerzą wigilijną tj. dnia 24 grudnia, która jest czasem radosnego oczekiwania na narodziny Jezusa. Pani Janina Skotnicka przybliży tradycje bożonarodzeniowe.
Spotkanie opłatkowe – 20 grudnia 2008r o godz. 14:00 w Michałowie
Spotkanie rozpocznie się Mszą Św w Kościele w Michałowie. Wigilijny wieczór służy wzmocnieniu więzi emocjonalnych między mieszkańcami. Jest kontynuacją tradycji świątecznej oraz integracją środowiska lokalnego.
Ostatnim punktem projektu pod hasłem „Jest taki jeden dzień”. będzie
Spotkanie Sylwestrowe – 31 grudnia 2008r w Turze Dolnym o godz. 19:00
W ostatnią noc mijającego roku, hucznie bawimy się na różnego rodzaju balach i imprezach. Wtedy to właśnie Stary Rok odchodzi w zapomnienie, a my pełni nadziei witamy Nowy. Większość z nas, planuje ten dzień, na długo przed Świętami Bożego Narodzenia. Mówi się bowiem, że „jaki Sylwester, taki cały rok” – ale nie bierzmy sobie tego do serca. Z tą nocą, podobnie jak z innymi uroczystościami, wiąże się cała masa zwyczajów i przesądów, na które spójrzmy raczej z przymrużeniem oka i po prostu dobrze się bawmy.
Zapraszamy wszystkich mieszkańców naszej gminy do uczestnictwa w grudniowych spotkaniach. Szczegółowe informacje w Gminnej Bibliotece Publicznej w Michałowie.
L I S T O P A D
Weekendowe spotkania „Poznaj mnie Poznaj siebie”
Listopad to drugi miesiąc realizacji projektu Weekendowe spotkania „Poznaj mnie Poznaj siebie” będzie on realizowany pod hasłem „Moja mała ojczyzna”.
Tematem przewodnim miesiąca jest kultywowanie wartości rodzinnych związanych z wartościami kulturowymi naszego regionu, rozwijaniem postaw patriotycznych i społecznych wśród dzieci i młodzieży.
W ramach projektu zostaną zorganizowane:
Uroczystości obchodów odzyskania Niepodległości przez Polskę w dniu 11 listopada 2008r we Wrocieryżu
Uroczystości rozpoczną się zbiórką przed kościołem we Wrocieryżu o godz.11:45 a następnie odbędzie się Msza św w intencji Narodu Polskiego o godzinie 12:00. Po Mszy odbędzie się przemarsz pododdziałów strażackich do remizy OSP we Wrocieryżu. Uroczystościom będzie towarzyszyć prezentacja Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych. Na uczestników spotkania czeka poczęstunek tradycyjny bigos strogonow, tradycyjne sałatki oraz coś na słodko. Ale przede wszystkim ma to być lekcja patriotyzmu dla młodych. W naszym narodzie brakuje patriotyzmu, dlatego warto razem wspólnie kształtować tę cechę.
Kolejnym etapem lekcji historii naszej ojczyzny będzie
spotkanie z „Józefem Piłsudskim” 16 listopada o godz. 16.00 , które poprowadzi Janusz Głombiński w Gminnej Bibliotece Publicznej w Michałowie.
Pan Janusz przedstawi rolę jaką odegrał Józef Piłsudski w kartach naszej historii i w walce o odzyskanie niepodległości.
Ostatnim punktem projektu pod hasłem „Moja mała ojczyzna” będzie wyjazd do kina do Kielc 21 listopada 2008r na film „Świadectwo” o Ojcu Św. Janie Pawle II.
Historia jednego człowieka, historią naszego narodu, moją historią. Historia życia Karola Wojtyły przykładem kształtowania postaw szacunku dla ojczyzny, wartości rodzinnych i bliźnich.
Na podsumowanie miesiąca zostanie zorganizowana Zabawa Andrzejkowa 29listopada 2008r w świetlicy w Pawłowicach.
Zapraszamy wszystkich mieszkańców naszej gminy do uczestnictwa w listopadowych spotkaniach. |